User Tools

Site Tools


tr:doc:basic:backup

Flatpress'i Yedeklemek

FlatPress kurulumunuzu yedeklemek için çeşitli yollar mevcuttur:

  1. Tam yedekleme
  2. Site içeriğinin yedeklenmesi
  3. Kişisel yedekleme

Seçeneklerden herhangi birinde karar kılmadan önce, tüm seçenekleri okuyup, kendinize uygun olanını seçmeniz önerilir.

Tam yedekleme

Bu yöntemin en büyük avantajı, her şeyin, ama her şeyin yedeklenecek olmasıdır: site içeriği, FlatPress dosyaları, dizaynlar, eklentiler…Yedeklenen dosyaların geri yüklenmesi bu sayede herhangi bir kurulum işlemi yapmadan gerçekleşecektir. Ancak bu yedek türünde, yazar ismi vb. ayrıntıları değiştiremezsiniz…

Tam yedekleme yapmak için ftp programınızı kullanarak web alanınızdaki tüm FlatPress dosyalarını bilgisayarınızda oluşturduğunuz bir yedekleme dizinine atmanız yeterlidir.

Site içeriğinin yedeklenmesi

Bu yöntemde, sadece sitenin içeriği yedeklenecektir. Bunun için ftp programınızı kullanarak web alanınızdaki “fp-content” klasörünün içeriğini bilgisayarınızda oluşturduğunuz yedekleme dizinine atınız. Bu yöntemde de yazar ismi vb. detaylar değiştirilememesine rağmen, sadece sitenin içeriğinin yedeklenmiş olacağından, yedekleme dosyalarını “hafif” olacaktır. Ancak bu yöntem mevcut dizaynlarınızı, eklentilerinizi vb. içermez.

Kişisel yedekleme

Bu yedekleme yöntemi detaylı olması nedeniyle biraz zaman alacaktır, ancak esnekliği ile öne çıkmaktadır. Bu yöntemle yaptığınız yedekler, sadece sizin seçtiğiniz içerik dosyalarının yedeklerinden oluşmaktadır, ve yedekleme türünüze göre, sitenin yazarının değişmesi, sitenin taşınması vb. özellikleri de beraberinde getirir. Gerekli klasörler şu şekildedir:

  1. fp-content/content
  2. fp-interface/themes/dizaynlarim (standart dışı dizaynlar için)
  3. fp-content/attachs (eğer kullanımda ise)
  4. fp-content/images (eğer kullanımda ise)
  5. fp-content/eklentilerim (eğer kullanımda ise)
  6. fp-plugins/eklentilerim (eğer kullanımda ise)
tr/doc/basic/backup.txt · Last modified: 2019/01/12 17:53 by 127.0.0.1

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki