User Tools

Site Tools


tr:doc:basic:installation

Flatpress Kurulumu

FlatPress'in güncel sürümünü indirdikten sonra, indirilen dosyanın içeriğini bilgisayarınıza kaydediniz. Sıkıştırılmış dosyayı bilgisayarınızda açtıktan sonra “flatpress” olarak adlandırılan bir klasör oluşturulacaktır ve bu klasör önümüzdeki işlemler için temel noktayı oluşturmaktadır.

Türkçe Dil Paketini kurmak için önümüzdeki paragraf ile devam ediniz harga hp lg. Eğer zaten Türkçe dil paketi içerisinde bulunan bir sürümü indirdiyseniz önümüzdeki paragrafı atlayabilirsiniz.

Türkçe dil paketi'nin entegre edilmesi

Türkçe Dil Paketi olarak indirdiğiniz zip arşivini bilgisayarınızda açınız ve içerisindeki:

  1. fp-interface
  2. fp-plugins

klasörlerini “flatpress” klasörüne kopyalayınız. Bu işlem sırasında çıkabilecek mevcut dosyalar değiştirilsin mi sorusunu evet diyerek yanıtlayınız. Dil paketimizde Readmore eklentisi hariç tüm eklentilerin ayrı dil dosyaları bulunmaktadır. Ancak Readmore eklentisinde bu söz konusu olmadığı için, bu dosyanın, Türkçe versiyonu ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Kuruluma devam

Artık bilgisayarınızda ki FlatPress klasörü bir ftp programı (örneğin Filezilla) yardımı ile web alanınıza yüklenebilir durumdadır. Lütfen bu işlemi gerçekleştirdikten sonra “fp-content” klasörünün ve klasörün içindeki tüm dosyaların dosya izinlerinin (Chmod) “777” olduğundan emin olunuz!

Kurulum şu adresteki: http://www.benimsitem.com veya http://www.benimsitem.com/flatpressklasorum basit üç işlemi yaptıktan sonra tamamlanmış olacaktır:

  1. Karşılama mesajı
  2. Kullanıcı adı, şifre ve site adresinin girilmesi
  3. Kurulumun başarılı olması durumunda yeni kurulmuş sitenize linkler sayesinde yönlendirileceksiniz.

Türkçe'ye çeviri

  1. FlatPress sitenize giriş yapın (Login)
  2. Yönetim Paneline gidin (Administration area)
  3. Seçenekler menüsüne gidin (Options)
  4. Dil Seçeneklerinden Türkçe (Tr)'yi seçin (Language)
  5. Ayarları kaydedin (Save)

Notlar

Artık FlatPress kurulumunuz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ve Türkçe dil ayarı yapılmıştır. Blog hayatınızda başarılar diler, FlatPress ile hoşça vakit geçirmenizi temenni ederiz.

Uyarı: Güvenliğiniz için, kurulumdan sonra, web alanınızdaki setup.php dosyasını ve Setup klasörünü siliniz!!

tr/doc/basic/installation.txt · Last modified: 2019/01/12 17:53 by 127.0.0.1

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki